Tartu valla jaanituli

„Tõuse üles ja läheme ära, kaste langeb ja märjaks saab maa,“ laulab Justament. Ja just täpselt nii me ka teeme, kuid veel enne kui juhtub see, mida ennustab laulusalm, tuleb Vasula puhkealal maha pidada järjekordne meeleolukas Tartu valla jaanipidu.

Pea kuus tundi tantsitavad meid Maarjamaa parimad pillimehed! Esimene bänd, KIIORA, saabub meie platsile seto, soome-ugri, aga ka teiste rahvaste pärimusmuusika ja omaloominguga otse Lõuna- Eesti kuplite vahelt. Ilvese Aapo kirjeldab bändi nende kodulehel nii: „ Tuu om süntees, tuu om fusioon, ja lisas om sääl kimmäs eloseeh!Kiiora om võtnu ja umas ja setos tennü ukraina ja mordva ja rootsi ja nii edesi muusigatuuli!Nä `saanu mu käest maksimumpunkti, kui mul olnu naid kuigimuudu vaia või võimalik anda!“

Kes toda keelt ei mõista, sellele võib selgitusekss ütelda, et muusika kõlab igas keeles ühtviisi ja seda, et KIIORA poisid muusikat, eriti tantsumuusikat mängida oskavad, selle peale võib kasvõi mürki võtta.

No kuulake ise – www.kiiora.eu

Teine bänd on laulnud end iga eestlase südamesse- neile meeldib naer, neile meeldib armastus ja oma rahvaga meeldib neile samuti koos olla- JUSTAMENT! Ja rahvale meeldivad nad ka, sest kui ei meeldiks, ega siis nad tänavu ka oma lavakarjääri 44. aastat ei tähistaks. Tõeline kullafond!

Justament : www.justament.com

Sündmust korraldab: Tartu vald. Lisainfo : Karita Tilk, 53 407 100, [email protected]

Ürituse kestvus: 22.06.2024 18:30 - 23.06.2024 00:00

Näita kaardil Tartu maakond, Vasula puhkeala, Vasula alevik, Tartu vald

Event Tartu valla jaanituli illustratsioon